Piotrkowska 217 - PolówaLokale Piotrkowska 217Lokale Piotrkowska 217
O PROJEKCIE
O projekcie
 
FOOD FESTIVAL
Foodfestival
 
WYDARZENIA
Wydarzenia
 
KONTAKT
Kontakt
 
 

Witamy na Piotrkowskiej 217

Fabryka maszyn, mieszcząca się przy Piotrkowskiej 217, założona została w 1866 roku przez niemieckiego emigranta z Czech - Józefa Johna. W ciągu kilkunastu lat stała się największym w skali miasta jak i regionu, przedsiębiorstwem mechanicznym. O jej świetności może świadczyć fakt, iż fabryka podjęła się wykonania dzwonu dla łódzkiej katedry. Przyjmuje się, że to właśnie założeniu fabryki przez Józefa Johna należy zawdzięczać początki przemysłu metalowego na potrzeby włókiennictwa. 

Obecnie właścicielem terenu jest spółka Okam, która planuje stworzyć w tym miejscu centrum dla młodych, kreatywnych ludzi. Inicjatywie towarzyszy organizowanie niepowtarzalnych wydarzeń kulturalnych i rozrywkowych.

Mapa wynajmu
 

Łódź Street Food Festival

Łódź Street Food Festival, to obecnie największe, cykliczne wydarzenie w Łodzi, które promuje świeże, pełnowartościowe dania w wersji „na szybko”. Na potrzeby Festiwalu restauracje z całej Polski oraz blogerzy kulinarni przygotowują swoje specjalne ”uliczne” menu. Dużą atrakcją Festiwalu jest zjazd food trucków, czyli popularnych restauracji na kółkach.

 

W 2014 roku odbyły się cztery edycje – każda związana z inną porą roku. Po raz pierwszy ŁSFF wystartował w styczniu (edycja zimowa) i mimo styczniowego chłodu zgromadził ponad 3 000 gości.

Mapa wynajmu