o projekcie - Piotrkowska 217

ZAŁOŻENIAHISTORIAREWITALIZACJAOKAM CAPITAL

ZAŁOŻENIA

Dawny kompleks Odlewni Żelaza Józefa Johna to ponad 8 000 m2 zapomnianej zabytkowej przestrzeni pofabrycznej. Projekt Piotrkowska 217 zakłada przywrócenie świetności miejscu, które w II p. XIX wieku było największym producentem maszyn włókienniczych i elementów metalowych w Łodzi. Główną ideą pomysłu jest nawiązanie do hasła "Łódź - Kreuje!" poprzez stworzenie na terenie obiektu Łódzkiej Strefy Kreatywnej.


Tworzymy kompleksowy zespół najemców z zakresu gastronomii, kultury, rozrywki i sztuki, gdzie swoje miejsce mają zdolni młodzi ludzie, rozwijający się w sektorze przemysłów kreatywnych. Preferencyjne stałe warunki najmu  lokali użytkowych pozwalają na realizację nawet najbardziej oryginalnych pomysłów na biznes. Na stałe funkcjonują już u nas: restauracja, klubokawiarnia, sklep z winami, kuźnia i showroom, studio fotograficzne oraz pracownia kreatywnej biżuterii tworzonej techniką druku 3D. (więcej informacji w zakładce "najemcy")

Dodatkowym założeniem projektu jest wprowadzanie oferty wydarzeń, składających się na cykle wystaw, warsztatów, koncertów i festiwali (więcej informacji w zakładce "festiwale").  

Udostępnieniamy także nasze obiekty pod realizację autorskich pomysłów osób chcących współtworzyć pozytywną atmosferę, więc zachęcamy do kontaktu osoby z niebanalnymi wizjami imprez w ciekawej pofabrycznej przestrzeni. 

HISTORIA

Fabryka Józefa Johna - obecnie Piotrkowska 217

Fabryka maszyn, mieszcząca się przy Piotrkowskiej 217, założona została w 1866 roku przez niemieckiego emigranta z Czech - Józefa Johna. W ciągu kilkunastu lat stała się największym w skali miasta jak i regionu, przedsiębiorstwem mechanicznym. O jej świetności może świadczyć fakt, iż fabryka podjęła się wykonania dzwonu dla łódzkiej katedry. Przyjmuje się, że to właśnie założeniu fabryki przez Józefa Johna należy zawdzięczać początki przemysłu metalowego na potrzeby włókiennictwa. 

REWITALIZACJA

Piotrkowska 217 - miejsce, w którym odbywa się Street Food Festival

Pierwszy etap prac rewitalizacyjnych obejmujący budynki położone najbliżej ul. Piotrkowskiej (powstaną tam 22 lokale kreatywne) rozpoczął się w październiku i ma potrwać do czerwca 2014. Następnie remontowane będą nieruchomości bliżej al. Kościuszki.

OKAM CAPITAL


OKAM CAPITAL jest liderem wśród firm developerskich specjalizującym się w budownictwie mieszkaniowym. Firma Okam Sp. z o.o. z sukcesem zrealizowała budowę budynku mieszkaniowego „Arlet House” przy ul. Grójeckiej 214 w Warszawie, Od marca 2010r. po fuzji ze strategicznym izraelskim partnerem, spółką z grupy Aurec Capital, firma realizuje swoje inwestycje jako Okam Capital Sp. z o.o. Grupa AUREC - założona we wczesnych latach 60 XX wieku, jest wiodącą firmą cieszącą się największym zaufaniem na rynku. Łącznie zatrudnia około 10.000 osób na całym świecie. W najbliższym czasie OKAM Capital Sp. z o.o. planuje kolejne inwestycje: osiedle domów jednorodzinnych w podwarszawskim Konstancinie oraz centrum biznesowe Avangarda Center w centrum Łodzi. Obecnie  Okam Capital zakończyła I etap projektu InCity w Warszawie, w który docelowo będzie znajdować się prawie 500 mieszkań, a na ukończeniu jest także I etap ekskluzywnego projektu Dom w Dolinie Trzech Stawów w Katowicach składającego się z 250 apartamentów.

Piotrkowska 217 - szeroka oferta lokali do wynajmu