Festiwale – Piotrkowska 217

 Jak odzyskać formę po zimie? Aby przedstawić Wam najskuteczniejsze sposoby i najnowsze trendy, 12.04 zorganizowaliśmy Fit Bazar Piotrkowskiej 217!

 

Impreza była odpowiedzią na oczekiwania mieszkańców miasta, wynikające ze stale rosnącego zainteresowania tematyką aktywności fizycznej, zbilansowanej diety. Skierowana do ludzi  w każdym wieku- od najmłodszych aż do seniorów. Jej celem było łączenie pokoleń i kreowanie zupełnie nowej energii w mieście.

 

„Nasz teren na jeden dzień zmienił się w przestrzeń sprzyjającą wymianie doświadczeń związanych z dietą, ekologicznym stylem życia i wszelkimi formami aktywności fizycznej. Chcieliśmy przekonać mieszkańców miasta do wykształcenia dobrych, zdrowych nawyków na co dzień.”- mówi Radosław Szwugier, koordynator projektu Piotrkowska 217.

Wydarzenie składało się z kilku stref tematycznych:

• Wege Festiwal foodtruckowy – Pojawiły się znane i lubiane food trucki i restauracje. Tym razem w specjalnej odsłonie. Menu było skomponowane z typowo street foodowych dań w wydaniu wegetariańskim i wegańskim. Wszystko po to by próbować nowych dań i przekonać się do „zielonej kuchni”!

• Strefa Sport:  Swoje usług zaprezentowały siłownie, kluby fitness, szkoły tańca, jogi i sztuk walki. Ponadto łódzki  klub NaturalFit przygotował całodniowy program otwartych zajęć sportowych dostosowanych do zróżnicowanych potrzeb i poziomów zaawansowania.

• „Miasteczko rowerowe”: Miejsce dla rowerowych pasjonatów, gdzie można było bezpłatnie wykonać przegląd roweru i drobne naprawy, umyć pojazdy w mobilnej myjni oraz pomalować w kolorowe wzory. Pojawiło się też stanowisko Straży Miejskiej oferujące znakowanie rowerów.

• Strefa Moda: FIT BAZAR był też okazją do wiosennych porządków w szafach.  Na uczestników Festiwalu czekali wystawcy oferujący najmodniejsze ubrania sportowe, designerskie dodatki i gadżety.

Dodatkowo, na miejscu byli też dietetycy, trenerzy personalni i instruktorzy. Przez cały czas trwania wydarzenia grono specjalistów odpowiadało na pytania gości i udzielało profesjonalnych porad.

Nowy rok to nowa odsłona Łódź Street Food Festival. W styczniu zadbaliśmy o to aby odpowiednio uczcić pierwsze urodziny wielkiego święta miłośników ulicznego jedzenia!

W odpowiedzi na oczekiwania naszych gości oraz wystawców przedłużyliśmy czas trwania festiwalu. Tym razem restauratorzy i food trucki były z nami przez cały weekend aby karmić Łodzian. Łącznie gościliśmy tym razem 30 Food Trucków i 43 restauracje.

 

Mimo zimowej aury, na terenie Piotrkowskiej 217 zgromadziło się was bardzo dużo.
Tym razem największą atrakcją były nowości w festiwalowym menu: ślimaki, kasztany, langosh, pierożki momo, cornish w różnych odsłonach i wiele innych. Oprócz tego teren wydarzenia wyposażyliśmy w namiot- igloo, który idealnie wpasował się w zimowy krajobraz, ale stanowił też schronienie dla części naszych wystawców.

Jarmark Bożonarodzeniowy to tradycja znana na całym świecie. Świąteczne stoiska przystrojone ozdobami i światełkami tworzą niepowtarzalną atmosferę i wpisują się w zimowy krajobraz największych europejskich miast. W tym roku, po raz pierwszy, Strefa Kreatywna Piotrkowskiej 217 stworzyła wyjątkowe miejsce na mapie Łodzi. 5 grudnia oficjalnie otworzyliśmy dla zwiedzających Fabrykę Świąt. Jarmark można było odwiedzać przez dwa pierwsze weekendy grudnia.

Odwiedzających nas Łodzian oczarował niepowtaralny klimat rękodzieła oraz aromat wigilijnych potraw serwowanych przez wystawców strefy gastronomicznej. 

Fabryka Świąt była także idealnym miejscem dla tych, którzy swoim bliskim pragną podarować coś niepowtarzalnego. Prezenty zrobione własnoręcznie cieszą najbardziej, więc specjalnie dla wszystkich, którzy wierzą w wartość rękodzieła, przygotowaliśmy bogatą ofertę warsztatów, spotkań i paneli dyskusyjnych. Małe dzieła sztuki wykonane z gliny, papieru czy sizalu można było stworzyć pod okiem profesjonalistów bezpłatnie, każdego dnia jarmarku.

 

W sobotę 22.11.2014 na Piotrkowskiej 217 po raz kolejny odbyło się Swap Party. W godzinach 12.00- 16.00, teren starej fabryki maszyn zmienił się w przestrzeń wypełnioną modą, rozmowami o najnowszych trendach i dobrą zabawą w kobiecym gronie. 

 

Po raz pierwszy wymianę zorganizowaiśmy specjalnie dla mam z dziećmi. W zabawie wzięło udział ponad 20 uczestniczek. Najwicej było oczywiście ubrań, ale można było także wymieniać zabawki, książeczki i dziecięce akcesoria. 

Wydarzenie miało tym razem także głębszy wymiar, ponieważ dobrej zabawie towarzyszyła charytatywna zbiórka akcesoriów dziecięcych dla Dom Dziecka Dla Małych Dzieci w Łodzi. Zrezygnowaliśmy z pobierania opłat za udział w zabawie, ale poprosiliśmy uczestników, aby włączyli się do akcji i wsparli najbardziej potrzebujące maluchy z naszego miasta. Udało nam się zebrać mnóstwo prezentów, więc jeszcze raz serdecznie dziękujemy wszystkim mamom, które były z nami.

28 września 2014 po raz czwarty gościliśmy u nas lokalnych restauratorów i food trucki z całej polski.

7 godzin festiwalu
12 000 odwiedzających
27 food trucków
42 restauracje

Po raz kolejny były z nami znane i lubiane jadłowozy. Wśród nich m.in. Wurst Kiosk Wagen, Pan Rowerski, Co Ja Ciacham, Wheel Meal, Cheeseburger Slow Food i Bobby Burger, którzy są z nami od pierwszej edycji festiwalu.
Nie zabrakło oczywiście nowości. Dołączyli do nas: Różowa Krewetka, Kingston Town Patty, So Good Street Food, W kółko dobre, Zjedz Burger, Art Cafe i Burger na Kółkach.

Aby umożliwić odwiedzającym Festiwal spróbowanie kilku przysmaków za jednym razem, każdy wystawca przygotował specjalną pozycję w swoim menu- tzw. porcję Food Boutique, w cenie 5 zł.

Specjalną atrakcją całego weekendu był Festiwal Viva L’italia, który połączony został z Łódź Street Food Festival. W sobotę, 27 września, od godziny 16 na terenie pofabrycznych zabudowań Piotrkowskiej 217 odbyły się projekcje trzech filmów połączone z degustacją włoskich przysmaków. W niedzielę na festiwalowej mapce można było znaleźć osobną strefę z najlepszymi produktami rodem z Italii, muzyką na żywo, pokazami kulinarnymi i konkursami.

Zadbaliśmy także o rozrywkę dla małych i duzych. Dzieci po raz kolejny mogły nauczyc się puszczać wielkie bański mydlane, popijając bąbelkową herbatę, świeżo wyciskane soki i zajadając watę cukrową we wszystkich kolorach tęczy. W tym czasie na dorosłych, którzy mieli ochotę na chwilę wytchnienia, czekały najlepsze wina wyselekcjonowane przez doświadczonych sommelierów. Można było ich spróbować w najnowszym lokalu, który właśnie otworzył się na terenie Piotrkowskiej 217- Klubie Wino.

III edycja Łódź Street Food Festival - Piotrkowska 217

8 czerwca 2014 po raz trzeci już gościliśmy u nas lokalnych restauratorów i food trucki z całej polski.

Ponad 6 godzin festiwalu

10 000 odwiedzających

22 food trucki

42 restauracje

Festiwal rozpoczęła parada food trucków, które przejechały wspólnie ulicą Piotrkowską.

Nowością była też obecność finalistek konkursu Miss Polonia Województwa Łódzkiego, które kwestowały na rzecz Fundacji Dom w Łodzi i dbały o wspaniałą atmosferę całego wydarzenia. 


finalistki konkursu Miss Polonia - Łódź Street Food Festival na terenie Piotrkowskiej 217
kandydatki na Miss Polonia i ich uczestnictwo w Łódź Street Food Festival - Piotrkowska 217
Łódź Street Food Festival - Piotrkowska 217

Czerwcowa edycja wzbogacona została także o specjalne atrakcje dla najmłodszych przygotowane przez Studio Filmowe Se-ma-for i Cenrum Tańca i Zabawy TWISTER. W strefie dziecka  można było znaleźć gry logiczne, zabawy z chustą animacyjną, malowanie twarzy, warsztaty plastyczne i wielkie bańki mydlane.

 

Dodatkową atrakcją dla zwiedzających był także przygotowany we współpracy Urzędem Miasta Łodzi Kiermasz Kreatywnych, na którym można było kupić niepowtarzalne i oryginalne produkty oraz porozmawiać z wystawcami, którzy z pasją zajmują się twórczym rękodziełem.  

atrakcje dla dzieci na czerwcowej edycji Łódź Street Food Festival - Piotrkowska 217
Łódź Street Food Festival - strefa dla rowerów - Piotrkowska 217
Strefa Kreatywna - Łódź Street Food Festival - Piotrkowska 217
czerwcowa edycja Łódź Street Food Festival - Piotrkowska 217

6 kwietnia 2014 r. już po raz drugi w naszym mieście odbył się Łódź Street Food Festival, czyli wydarzenie promujące świeże, pełnowartościowe dania w wersji „na szybko”. Kolejny raz lokalne restauracje przygotowały proste przekąski typowe dla menu tzw. jedzenia ulicznego. 

Na Street Food Festival nie zabrakło flagowych pozycji ulicznego menu, czyli hamburgerów, smażonych kiełbas, frytek i zapiekanek. Oprócz nich pojawiły się także rozmaite pasty, potrawy kuchni hiszpańskiej, ukraińskiej i indyjskiej oraz sushi czy hummus.

Były też food trucki - objazdowe restauracje, które podczas styczniowej odsłony festiwalu zrobiły prawdziwą furorę. Niedzielny festiwal w Łodzi był największym, jak dotąd, zlotem food trucków w Polsce.

PIOTRKOWSKA 217 - ŁÓDŹ STREET FOOD FESTIVAL - EDYCJA WIOSENNA
edycja wiosenna Street Food Festival na terenie Piotrkowskiej 217 w Łodzi
uczestnicy wiosennej edycji Łódź Street Food Festival - Piotrkowska 217
restauracje biorące udział w Łódź Street Food Festival - na Piotrkowskiej 217

Ponad 6 godzin festiwalu

10 000 odwiedzających

22 Food Trucki z całej Polski

32  Restauracje

Nowością było m.in. stanowisko z falaflami, czyli orientalnymi kotlecikami z ciecierzycy oraz z popularnymi w Ameryce Południowej empanadas. Na miłośników słodkości czekały: świeżo palona kawa, babeczki, muffinki, tarta i zdrowe ciasteczka. 


Wiosennej edycji Street Ford Festival towarzyszyła także wystawa biżuterii przygotowana przez studentów Pracowni Form Złotniczych ASP w Łodzi, którzy zaprezentowali zaprojektowane przez siebie sztućce, patery na owoce, solniczki, cukierniczki i świeczniki. 

studenci ASP w Łodzi i przygotowane przez nich sztućce - Street Food Festival (Piotrkowska 217)
Street Food Festival - Piotrkowska 217
czynny udział studentów ASP w wiosennej edycji Łódź Street Food Festival - na Piotrkowskiej 217

Od 26 marca 2014 r. na Piotrkowskiej 217 cyklicznie odbywał się Dobry Targ. W soboty od 9.00 do 13.00 na terenie pofabrycznych zabudowań XIX-wiecznej fabryki maszyn Józefa Johna można było znaleźć różnorodne ekologiczne produkty pochodzące od małych, lokalnych wytwórców.

Dobry Targ to inicjatywa podjęta przez projekt „Piotrkowska 217”, firmę „blurp” oraz lokalnych wytwórców i producentów zdrowej żywności. Celem naszego przedsięwzięcia jest stworzenie swoistej oazy zdrowego jedzenia w centrum Łodzi. Nasza współpraca z blurp przy organizacji Dobrego Targu na Piotrkowskiej będzie odważną próbą zmiany nawyków żywieniowych łodzian – mówi Radosław Szwugier, koordynator projektu.

Food Market - zdrowa żywność na Piotrkowskiej 217
Targ - wyroby własne - Piotrkowska 217
Degustacja wyrobów własnych - Food Market - Piotrkowska 217

Piotrkowska 217 na stałe wpisuje w kulinarny krajobraz Łodzi. Dobry Targ to kolejna, po styczniowym Łódzkim Street Food Festivalu,  inicjatywa mająca na celu promocję zdrowego żywienia.

Dążymy do tego, aby nasza przestrzeń była miejscem kojarzonym z  wyjątkowymi produktami żywnościowymi  najwyższej jakości. Chcemy też stworzyć łodzianom okazję do  cotygodniowych porannych spotkań w miłej, rodzinnej atmosferze- dodaje Radosław Szwugier.

22.03.2014 w pofabrycznych zabudowaniach XIX-wiecznej fabryki maszyn Józefa Johna odbyła się pierwsza edycja Łódź Street Fashion Festival.

Celem wydarzenia było promowanie swobodnego, miejskiego stylu i przekonanie mieszkańców Łodzi, że moda to nie tylko wyszukane kreacje z wybiegów, ale także codzienne stylizacje, dostosowane do intensywnego tempa życia w dużym mieście.

Jedną z głównych atrakcji festiwalu było tzw. Swap Party czyli wymiana ubrań. Każdy chętny mógł przynieść ze sobą to, czego już nie nosi i całkowicie odświeżyć zawartość swojej garderoby. Warunek był jeden: rzeczy musiały być w doskonałym stanie. W imprezie wzięło udział ponad 20 swaperów.

Na miejscu można było także kupić wyselekcjonowane rzeczy z butików z markową odzieżą używaną (La Prada i Vitus), a także skorzystać z darmowych porad stylistki Justyny Kaliskiej (www.stylistkalodz.com)

showroom - Piotrkowska 217
realizacje młodych projektantów - showroom - Piotrkowska 217
Łódź Street Fashion Festival - Piotrkowska 217
znani projektanci na terenie Piotrkowskiej 217 - Street Fashion Festival

W festiwalowym showroomie swoje stoiska wystawili młodzi, zdolni projektanci. Otwarty charakter imprezy umożliwiał nie tylko oglądanie i kupowanie ubrań z najnowszych kolekcji, ale także stwarzał możliwość bezpośredniego kontaktu z samymi projektantami. 

 

Na wyjątkowym wybiegu z palet można było też zobaczyć 4 pokazy mody.

Swoje kolekcje zaprezentowali: Paulina Kozłowska, God Save Queens, NOH8 Syndicate i M.Unique.

Piotrkowska 217 - Łódź Street Fashion Festival
wielu młodych projektantów wzięło udział w Łódź Street Fashion Festival - Piotrkowska 217
pokazy mody na Łódź Street Fashion Festival - Piotrkowska 217

Dużym powodzeniem cieszyły się też warsztaty z szycia przeprowadzone przez firmę Impall i E-Kurę Domową. Goście festiwalu mogli również porozmawiać o odpowiedzialnej modzie z ekipą portalu altmoda.pl oraz uczestniczyć w warsztatach fotograficznych, które poprowadziła Daria Gryga (Gryga Photography). Dodatkową atrakcją była także fotobudka Łódź Looks i pokaz taneczny w wykonaniu tancerzy z Teatru Tańca V6, którym zakończyliśmy pierwszą edycję festiwalu.

warsztaty fotograficzne - Piotrkowska 217
warsztaty krawieckie - Piotrkowska 217 - łódzki festiwal mody
Piotrkowska 217 - Łódź Street Fashion Festival

19 stycznia 2014 roku odbyła się w Łodzi pierwsza edycja Łódź Street Food Festival.

W festiwalu wzięło udział 10 food trucków (restauracji na kółkach) oraz ponad 20 łódzkich i warszawskich restauratorów. Każdy z wystawców na potrzeby festiwalu przygotował specjalne menu nawiązujące do tematyki festiwalu.

Przestrzeń festiwalową w trakcie trwania wydarzenia odwiedziło około 4 000 osób. Natomiast sam festiwal cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem mediów, zarówno lokalnych, jak i ogólnopolskich.

Celem pierwszej edycji łódzkiego festiwalu było przekonanie ludzi w rożnym wieku, że uliczne jedzenie to nie tylko hamburger czy popularny kebab, ale to też  pełnowartościowe dania, oparte przede wszystkim na świeżych produktach – mówi Radek Szwugier, koordynator projektu Piotrkowska 217. Popularność pierwszej edycji festiwalu przerosła nasze oczekiwania, nie spodziewaliśmy się takiego tłumu gości. Po wczorajszym sukcesie zapewniamy, iż podobne imprezy będziemy organizować przy Piotrkowskiej 217 w przyszłości.

Wydarzenia pod nazwą Street Food Festival organizowane są na całym świecie m.in. w San Francisco, Londynie, Seattle i Los Angeles. Pierwsze festiwale „ulicznego jedzenia” z udziałem lokalnych restauratorów oraz  food trucków zaczęto organizować w Polsce dwa lata temu. Formuła zaczerpnięta z  USA oraz Wielkiej Brytanii przyjęła się nad Wisłą, albowiem polskie święta street foodu cieszą się coraz większą popularnością w wielu polskich miastach.

I edycja Łódź Street Food Festival - Piotrkowska 217
Łódź Street Food Festival - Piotrkowska 217
Łódź Street Food Festival - Piotrkowska 217
degustacja wyrobów własnych - Food Market i Street Food Festival - Piotrkowska 217
Łódź Street Food Festival - pierwsza edycja - Piotrkowska 217
Łódź Street Food Festival - pierwsza edycja - Piotrkowska 217
Street Food Festival w Łodzi na ul. Piotrkowskiej 217
promocja hamburgerów - Street Food Festival - Piotrkowska 217
hamburgery w restauracji - Street Food Festival - Piotrkowska 217