Blog

Blog RSS
en.destinationcanada.jpg

2016-08-19

Start –up gastronomiczny. Czy to możliwe?

Otwarcie własnego biznesu gastronomicznego to bardzo duże wyzwanie i konieczność zainwestowania sporego kapitału.  Pasjonaci często zakładają, że miłość do gotowania, uznanie rodziny czy znajomych wystarczy do osiągnięcia pełni sukcesu, który przełoży się wprost proporcjonalnie na prosperowanie przyszłego biznesu. Czy aby napewno?

więcej...


piotrkowska-217-foodmarket-sanmiguel_1.jpg

2016-08-05

Food Market - kulinarna podróż po świecie pod jednym dachem

Sezon wakacyjny w pełni! Urlopując i podróżując poznajemy nowe smaki, regionalne kuchnie i produkty. Smakujemy kultury, poznajemy ją, wsłuchujemy się w ulicznych grajków, czujemy atmosferę miejsca i  w pełni wypoczywamy. A czy nie miło byłoby odbywać taką podróż kulinarną nie opuszczając swojego miasta?

więcej...


boston.3-910x512.jpg

2015-08-25

Zanim umrę chciała/bym

Londyn, Berlin, Paryż, Barcelona, Nowy Jork .. a teraz czas na Łódź.

Kiedy ostatnio zatrzymałeś się i zastanowiłeś nad swoim największym marzeniem w życiu? 
Każdego dnia pędzimy ulicami Łodzi w pogoni za.. właściwie za czym? 

Przyjdź w sobotę 05.09.2015 o 18:00 na Piotrkowską 217, zatrzymaj się, zastanów i napisz co chcesz zrobić nim odejdziesz.

Specjalnie dla Was przygotowujemy całą ścianę pokrytą farbą po której możecie pisać kredą swoje marzenia. (Dziękujemy firmie Primacol - Profesjonalista w domu )

#beforeidielodz

START: 18:00 
20:30: Kino Plenerowe Polówka: Optymistki (http://www.filmweb.pl/film/Optymistki-2013-695619)


Więcej szczegółów wkrótce :)


ikona-wiz.jpg

2015-03-19

WIZUALIZACJE

Wystrój pofabrycznej hali, inspirowany industrialnym charakterem światowych metropolii, będzie oparty na naturalnych, eleganckich materiałach i nowoczesnych formach. Zobaczcie wizualizacje!

więcej...


ikona_1.jpg

2014-11-24

FABRYKA ŚWIĄT

Zanim zabierzecie się za świąteczne porządki odwiedźcie Fabrykę Świąt na Piotrkowskiej 217. Gwarantujemy, że poczujecie magiczną atmosferę charakterystyczną dla tego wyjątkowego czasu. 

więcej...


sf4.jpg

2014-11-20

4. edycja Łódź Street Food Festival

28 września po raz kolejny gościły u nas znane i lubiane jadłowozy. Wśród nich m.in. Wurst Kiosk Wagen, Pan Rowerski, Co Ja Ciacham, Wheel Meal, Cheeseburger Slow Food i Bobby Burger, którzy są z nami od pierwszej edycji festiwalu.

więcej...


lsff3333.jpg

2014-11-12

3. edycja Łódź Street Food Festival

8 czerwca 2014, po raz trzeci już, podwórko przy Piotrkowskiej 217 zgromadziło w niedzielne popołudnie fanów ulicznego jedzenia. Tradycyjnie gościliśmy u nas lokalnych restauratorów i food trucki z całej polski.

więcej...


wiosna1.jpg

2014-11-03

Wiosenna edycja ŁSFF

Po ogromnym sukcesie pierwszej edycji Łódź Street Food Festival organizatorzy postanowili zorganizować kolejną- 6 kwietnia 2014 roku.

więcej...


sff.jpg

2014-10-30

Łódź Street Food Festival

Pierwsza edycja jedynego łódzkiego zlotu food trucków- Łódź Street Food Festival, odbyła się 19 stycznia 2014 roku. Na terenie starej Fabryki maszyn Józefa Johna, mieszczącej się przy Piotrkowskiej 217, spotkali się miłośnicy jedzenia ulicznego z całej polski.  

więcej...


dlaczego.jpg

2014-10-22

Dlaczego Łódź?

Pierwszy w kraju Food Boutique powstanie w największym mieście centralnej części Polski. Dlaczego właśnie tutaj? Powodów jest wiele. 

więcej...


czworka.jpg

2014-10-13

Media o projekcie

Food Boutique wzbudza zainteresowanie nie tylko wśród potencjalnych najemców, ale także mediów. Posłuchajcie najnowszego materiału dotyczącego projektu, prosto z anteny radiowej Czwórki.

więcej...


street.jpg

2014-10-07

Street Food w Polsce

Street food, czyli w wolnym tłumaczeniu jedzenie uliczne, to nie tylko moda, ale przede wszystkim nowe podejście do kuchni.

więcej...


lawrence.jpg

2014-09-27

St. Lawrence Market (Toronto)

St. Lawrence Market jest jednym z największych i najstarszych rynków w Toronto, istniejącym od  1803 roku, a także najlepszym food marketem na świecie (według magazynu „National Geographic”)

więcej...


hanamal.jpg

2014-09-27

Shuk HaNamal (Tel Awiw)

Shuk Hanamal, rynek na deptaku Tel Aviv Port, został założony w listopadzie 2010 roku przez trzech przedsiębiorców i smakoszy

więcej...


pish.jpg

2014-09-27

Shuk HaPishpeshim (Tel Awiw)

Ten targ zdecydowanie wyróżnia się na tle pozostałych, jakie znaleźć można w Tel Aviv. Jest bliskowschodnim odpowiednikiem popularnych w Europie i Ameryce Północnej pchlich targów, które są rajem dla wielbicieli niepowtarzalnych przedmiotów z charakterem i historią.

więcej...


levinsky_1.jpg

2014-09-27

Levinsky Market (Tel Awiw)

To przepełnione różnorodnością przypraw, orzechów, suszonych owoców oraz kuchni fusion targowisko jest bliskowschodnim rajem dla smakoszy z całego świata. 

więcej...


carmel.jpg

2014-09-27

Shuk HaCarmel (Tel Awiw)

Tel Aviv to drugie pod względem wielkości miasto w Izraelu i jedna z najmłodszych metropolii świata. Ze względu na duże tempo rozwoju, ogromne centra technologiczne i kosmopolityczny styl życia, okresla się go czasem mianem bliskowschodniego Nowego Jorku lub miasta, które nigdy nie zasypia. To wszystko, a także położenie i bogactwo kulturowe, sprawia, że Tel Aviv jest jednym z najlepszych na świecie centrów międzynarodowej turystyki. 

więcej...


miguel.jpg

2014-09-27

Mercado de San Miguel (Madryt)

Targ, zlokalizowany w najpopularniejszej części miasta, na Plaza de San Miguel (niedaleko Plaza Major), jest obowiązkowym punktem na turystycznej mapie Madrytu. 

więcej...


central.jpg

2014-09-27

Mercado Central (Santiago)

Central Market w Santiago jest dziedzictwem kulturowym, oferującym najwiekszą różnorodność produktów spożywczych w kraju.  

więcej...


boqueria.jpg

2014-09-27

La Boqueria (Barcelona)

Przy turystycznej ulicy La Rambla, niedaleko Gran Teatre del Liceu (opery barcelońskiej) mieści się wyjątkowe targowisko, przyciągające niesamowitymi zapachami. To bez wątpienia najbardziej kolorowe miejsce w całej Barcelonie.

więcej...


borough.jpg

2014-09-27

Borough Market (Londyn)

Borough Market to największy i najstarszy w Londynie targ żywności naturalnej, który znajduje się na południowym brzegu Tamizy, w dzielnicy Southwark.
Oczywiście główną atrakcją tego miejsca jest jedzenie.  Sprzedaje się tu najróżniejsze produkty spożywcze z całego świata.

więcej...


foodboutique.jpg

2014-09-12

Nowe miejsce na kulinarnej mapie Łodzi

Ogromne targowiska, gdzie pod jednym dachem, na wspólnej przestrzeni można znaleźć przysmaki z całego świata to idea dobrze znana mieszkańcom wielu krajów. Tak zwane Food Markety można znaleźć m.in. w Barcelonie, Madrycie, Londynie i Tel Aviv.

więcej...